Stravování

Pro děti je zajištěno stravování po celou dobu jejich pobytu v naší školce.

Vyvážené obědy

Dbáme na čerstvost potravin a neboť to co jíme, ovlivňuje naše zdraví i naši náladu, vybrali jsme jako dodavatele obědů společnost Bionea, která se zabývá přípravou bio stravy pro mateřské školky a školy.

Jelikož dětský organismus je citlivější na stravu, kterou přijímá, společnost pečlivě vybírá dodavatele surovin, které jsou kvalitní, nezávadné a především čerstvé. V jídelníčku jsou zastoupeny všechny druhy masa (ryby, drůbež, hovězí, vepřové, králičí), ovoce, zelenina a luštěniny.
Suroviny nejsou dlouhodobě skladovány a příprava jídla probíhá šetrným způsobem tak, aby si pokrmy zachovaly svou nutriční hodnotu a energii. K dochucování používají čerstvé nebo sušené bylinky, jedlé květy, mořskou sůl a další bioprodukty. U sladkých pokrmů dávají přednost slazení tmavým třtinovým cukrem, obilnými slady a sirupy, agávovým či javorovým sirupem či medem. Jídlo je dodáváno v tepelných termoportech a není tak znovu ohříváno v mikrovlnce.

Jídelní lístek:


Stravné se platí zvlášť, vždy zpětně za skutečně odebrané obědy. V ceně školkovného je zahrnutý pitný režim. Cena svačinky je à 20,- Kč,- (tj. při celodenní docházce 40,- Kč/den). Obědy v BIO kvalitě v ceně 95,- Kč/den.

Zrušení oběda

Zrušení jídla je nutné nahlásit minimálně 24hodin předem, tj. do 14hod. předcházejícího dne. V případě, že nestihnete v této lhůtě oběd odhlásit, je možné si pro vaši porci v době oběda přijít a odnést si jej ve vlastní nádobě domů, v opačném případě bude tento oběd doúčtován v plné výši.

Pitný režim

Během dne dodržujeme pitný režim dětí. Celý den mají k dispozici neperlivou vodu nebo neslazený čaj.