ZZZ_Letní školka 2017

Nemáte možnost být s vašimi dětmi přes prázdniny, ale rádi byste jim dopřáli příjemné prostředí, spoustu venkovních aktivit a nezapomenutelných zážitků? Nabízíme vám i letos možnost umístit vaše děti do naší Montessori letní školky, vybírat můžete z následujících termínů.

Koláže

Fotky označené hvězdičkou12

 

 

 

 

 

 

Termíny:

1. – 16.7. MŠ ZAVŘENA

17. – 21.7.  Sportu zdar! – týden pro malé olympioniky (Gabriela Syrovátková, Martina Veselá)

V našem sportovním týdnu si protáhneme celé tělo. Vysvětlíme si, proč je sportování pro nás všechny tak důležité a jak působí na naše tělo. Povíme si, jaké sporty známe, co se nám na nich líbí a spoustu z nich si na vlastní kůži vyzkoušíme. Nebude chybět každodenní rozcvička a ukázka správného držení těla, které je základním stavebním kamenem zdravého pohybu. Týden vyvrcholí Olympijskými hrami. Těšíme se na všechny nadšené malé sportovce, mohou se však připojit i ti, kteří chtějí sportu teprve přijít na chuť.

REGISTRACE ZDE >>

 

24. – 28.7. Pohádkové hrátky – nejen divadelní týden pro nadějné herce (Markéta Němcová, Petra Poslední)
V našem pohádkovém týdnu se s dětmi podrobně podíváme na některé méně známé pohádky a prozkoumáme je ze všech stran. Nejprve budou děti z předložených či nalezených indicií hádat, o kterou pohádku by se mohlo jednat. Pak si budeme pohádku společně vyprávět či číst, zamyslíme se nad kladnými a zápornými postavami, dobrem a zlem v příběhu. Pohádku si samozřejmě zkusíme i zahrát, namalovat či poskládat z jednotlivých částí. Vyrobíme si kostýmy. Zkusíme vymyslet alternativní konec nebo převést příběh do dnešní doby. Nakonec se zamyslíme nad tím, co si z pohádky můžeme zapamatovat a odnést do našeho vlastního života. Připraveny máme např. pohádky O panence, která tence plakala, nebo O rybáři a zlaté rybce. Přijďte si s námi pohrát!

31.7. – 4.8. Little Garden Explorers – týden s angličtinou (Michaela Ehrenbergerová, Petra Razimová)

Náš každoroční týden s angličtinou – tentokrát si s dětmi zahrajeme na opravdové zahradníky, ekology, botaniky či zoology. 🙂 Prozkoumáme zahradu pořádně zblízka, vytvoříme si „Bird-beak buffet“ a zkusíme, co všechno umí ptáčci dělat se svými zobáčky – někteří staví hnízda, někteří umí chytat ryby a jiní sají svým zobáčkem nektar z květů. Pro kluky máme připravené okénko o Garden Tools. Nebude chybět ani naše oblíbené výtvarné tvoření – tentokrát vyzkoušíme malování na kameny, společnou rozkvetlou papírovou louku, herbář a mnoho dalšího! Už teď se na vás moc těšíme!

REGISTRACE ZDE >>

 

7. – 11.8. Řemeslná dílna II. (Daniela Horáková, Markéta Mikešová)

Vzpomínáte si na naše loňské řemeslné tvoření? Na to nepřeberné množství zajímavých výtvarných a řemeslných technik?Pro velký úspěch jsme se rozhodli na tento týden plný kreativity navázat. Těšit se můžete např. na batikování, téměř profesionální práci s keramickou hlínou, jednoduché košíkářství a mnoho dalších zajímavých experimentů s lákavými výtvarnými materiály.

REGISTRACE ZDE >>

 

14.8. – 18.8. Království barev – výtvarné kouzlení (Eva Veselská a lektorky Arte pro děti)

Staňte se součástí královského dvora panovníků Jara, Léta, Podzimu a Zimy!
Podíváme se na to, jak zábavné a zároveň zodpovědné je tvořit roční období a starat se během nich o přírodu, zvířata i lidi.
Každý den navštívíme jedno království a pomůžeme jeho vládci s povinnostmi jako je výroba rozkvetlých stromů, vln na moři, padajících listů, sněhu a dalších důležitých věcí.
Také si vyzkoušíme, jaké tradice lidé během roku dodržují.
Vyrobíme a následně pustíme po vodě Moranu, ukážeme si, jak se odemykají studánky, co lidé dříve dělali o Svatojánské noci, jak se slavily žně a samozřejmě oslavíme Vánoce.
Čtyři dny = čtyři království = čtyři roční období. Poslední den proběhne shrnutí a nejdůležitější okamžiky roku.

REGISTRACE ZDE >>

 

21. – 25.8. Putování časem (Aneta Srbová a lektorky Lentilky dětem)

Program pro zvídavé děti plný zážitků a dobrodružství. Během putování se děti stanou paleontology, rytíři a princeznami i objeviteli. První den se děti seznámí s dinosaury, zjistí, že svět nebyl vždy takový, jaký ho známe teď. Budeme se věnovat pravěkým lidem, jejich způsobu oblékání, tvorbě nástrojů a malbám. Jeden den strávíme v Řecku a zúčastníme se Olympijských her. Během putování nahlédneme také k Vikingům, objevíme Ameriku a domorodé Indiány. Zahrajeme si na rytíře a princezny a vydáme se i do vesmíru jako Jurij Gagarin nebo Neil Armstrong.

REGISTRACE ZDE >>


 

Cena (konečná, vč. stravy):
750,- Kč / den
3000,- Kč / týden (sourozenecká sleva 10% pro druhé dítě, tj. první dítě platí 3.000,- Kč, druhé dítě platí 2.700,- Kč/ týden)
Cena zahrnuje: celotýdenní program, pedagogický dozor, celodenní stravu a pitný režim, materiál, vstupy na akce.
Letní provozní doba: Pondělí až pátek 8:00 – 16:30 hodin

Podrobný popis:
Každý týden nás čeká 5 dní plných zábavy, písniček, hraní a dojmů. Pokud to počasí dovolí, budeme se snažit trávit co nejvíce času v přírodě, v přilehlém lese, na zahradě školky, případně na výletě mimo Bohdalecký kopec. :-), Děti si z každého týdne odvezou spoustu zážitků, zajímavých informací a výtvorů. Dopřejte jim léto v Praze, na které budou ještě dlouho vzpomínat!
Program budeme přizpůsobovat aktuálnímu počasí a věkovému složení „táborníků“.
S sebou: přezůvky, náhradní oblečení, batoh, pití

Závazná rezervace:
Rezervace se stává závaznou po zaplacení NEVRATNÉ zálohy ve výši 1.500,- Kč do 14 dní od registrace, doplatek je nutné zaplatit nejpozději do konce dubna, tj. do 30.4. Záloha i doplatek se platí na základě automaticky vygenerované zálohy pod stejným VS ve výše uvedených termínech. Do zprávy pro příjemce uvádějte jméno dítěte a termín zvoleného týdne.
Storno poplatky: Záloha 1.500,- Kč je nevratná, v případě nenastoupení na zarezervovaný týden částka propadá. V případě zajištění náhradníka je vrácena celá částka.
Zrušíte-li účast svého dítěte více jak měsíc před nástupem – storno poplatek ve výši 50% z celkové částky, při zrušení účasti méně než měsíc před nástupem storno poplatky ve výši 70% z celkové částky.
Při dodání lékařského potvrzení storno poplatky ve výši 30%.
Pro bližší info pište na email info@montessori-skolka-praha.cz, případně volejte na 776 778 566 (Markéta Mikešová) nebo 777 576 550 (Michaela Ehrenbergerová).