13 června, 2016Novinkymontessori 0 Komentářů

Přednáška pro Monte nadšence i začátečníky 🙂

V úterý 14.6. 9.00 – 12.00 – Montessori školka Jonáš, cena 399,- Kč

PŘIHLÁŠENÍ ZDE

Přednáší Ivana Procházková – zakladatelka prvních Montessori jeslí v Brně, spoluautorka knihy Výchova s láskou i rozumem, ve svém oboru velmi žádaná! 🙂 Přednášky má zážitkové, žádné nudné povídání.

Anotace:
Dnes už všichni dobře ví, jak je vývojové období dítěte od narození do tří let v jeho dalším životě důležité, ne-li přímo stěžejní.

Ale také si zároveň uvědomujeme složitost volby správného přístupu, často o sobě rodiče pochybují, jestli dělají věci správně, jestli by se nedaly dělat ještě lépe. Co teprve lektoři, učitelé a další lidé, kteří se s dětmi dostávají do kontaktu. Montessori filosofie je přirozený přístup, který umožňuje dítěti se svobodně plně rozvíjet a je dobré jej aplikovat už od samého narození dítěte. Pochopení mysli batolete je jednou z nejpodstatnějších věcí, díky které můžeme začít lépe s dítětem komunikovat, pracovat a navázat s ním kvalitnější vztah od samého začátku. Porozumění tomu, proč je některé věci dobré s dětmi dělat a jiné naopak ne, je základem pro klidnou a obohacující práci s těmi nejmenšími.

Témata: dětská poprvé a jejich dopad na mozek, úvod do Montessori filosofie – základní principy, praktické rady a tipy na činnosti doma i ve třídě či kroužku, pohyb a jeho důležitost ve vývoji, jazykový rozvoj.